رویداد تست جاده‌ای کسب‌وکار

رشد استارتاپ ها بقای کسب و کار ها را تضمین می کند.

1396/05/27

به گزارش روابط عمومی شرکت پرداخت نوین، مهندس کریم خمسه در نشست «رویداد تست جاده‌ای کسب‌وکار» در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی ضمن اشاره به سرعت تغییرات ایجاد شده در حوزه های تکنولوزی و علمی گفت: به ‌کارگیری هوش، تلاش مستمر توام با خلاقیت به ‌صورت مداوم و کمک به رشد استارت‌آپ‌ها، تضمین کننده بقای حوزه های کسب ‌وکار است.

رییس هیات مدیره شرکت پرداخت نوین گفت: در گذشته نه چندان دور دسترسی به اطلاعات بسیار محدود و دشوار بود در حالی که امروزه دسترسی به اطلاعات به شکل چشمگیری آسان شده است.

مهندس خمسه در خصوص اقتضائات حوزه کسب‌ و کار گفت: تغییرات وارد حوزه کسب ‌و کار شده و این حوزه را تحت‌تأثیر قرار داده است. 18 سال قبل نصب ۸۰ پایانه فروش در سه هفته ما را به وجد می آورد، این عدد در سال ۸۵ به 2 هزار و 700 دستگاه رسید که نشان دهنده سرعت رشد نفوذ تکنولوژی است.

رییس هیات مدیره شرکت پرداخت نوین در ادامه توجه به استارت‌آپ‌ها را برای کسب و کار ها ضروری دانست و گفت: شرکت پرداخت نوین در این راستا نسبت به راه اندازی شرکت «نوین¬تک» اقدام کرده است که این شرکت زمینه رشد و بالندگی استارتاپ ها را فراهم می کند.

خمسه گفت: مدیران نوین‌تک باور دارند که هوش و خلاقیت، تلاش و پشتکار مداوم و شناخت فرصت ها و نیاز مشتریان موفقیت مجموعه را تضمین خواهد کرد و رویکرد ما به این بخش کاملا جدی است.

وی با اشاره به اینکه برای گردهم‌آوردن و بالفعل کردن این سه عامل، به ساز و کار مشخصی نیاز است گفت: در فضای امروزی، حوزه‌ای می تواند که این سه را در کنار یکدیگر حوزه استارت‌آپ‌ها است. باید بتوان تیم‌های دارای پتانسیل رشد این بخش را شناسایی و زمینه رشد آنها را فراهم کرد.

وی همچنین درباره انتقال تجربه گفت: انتقال تجربه در فضای کسب‌وکار اهمیت بسیار زیادی در پیشرفت دارد، متاسفانه در حال حاضر، تجربیات موجود از یک نسل به نسل بعد منتقل نمی‌شود در حالی که ساز و کار خوب و درست این است که شما کار خود را از جایی شروع کردید که ما تمام کردیم. اگر فعالان این حوزه بدانند افراد پیش از آن‌ها با چه چالش‌هایی روبه‌رو بوده‌اند و چه واکنش‌هایی داشته‌اند می توانند از موفقیت ها، اشتباهات و تجربیات قبلی درس بگیرند و چند قدم جلو تر بروند.

خمسه درباره شیوه کار در «نوین‌تک» توضیح داد: یکی از اصولی‌ترین و ضروری‌ترین کارها این است که ما تجربیات خود را به نسل بعد منتقل کنیم. خوشبختانه مدیران و مسئولان در نوین‌تک تجربیات بسیار گران ‌بهایی دارند و برای انتقال آن ‌ها نیز آمادگی دارند.

وی گفت: استارت‌آپ موفق استارت‌آپی است که بتواند هوش و پشتکار و خلاقیت را با یکدیگر ادغام کند، نوین‌تک می‌خواهد این ویژگی‌ها را در استارت‌آپ‌ها به فعل برساند و با آموزش و راهنمایی این آمادگی و توانایی را در آن‌ها ایجاد کند.

وی تاکید کرد این آموزش همراه با سخت‌گیری، توجه به نکات ریز و تلاش زیاد استارت‌آپ‌ها خواهد بود. این مسئله شاید باعث شود فشار بیشتری روی استارت‌آپ‌ها بیاید اما نتایج بهتری نیز از کار آن‌ها بیرون می‌آید. نوین‌تک تلاش دارد بالاتر از سطح استاندارد موجود فعالیت کند.

به عقیده وی، ضعف در کار گروهی عامل دیگری است که اغلب استارت‌ آپ‌ های ایرانی به آن دچار هستند. رییس هیات مدیره شرکت پرداخت نوین گفت: متأسفانه بسیاری از استارت‌آپ‌ها در کارگروهی ضعف دارند که این مسئله نیز در نوین‌تک در نظر گرفته ‌شده و مدیران این سازمان تلاش دارند فرهنگ کارگروهی را در این مجموعه رونق دهند تا نتیجه‌گیری هرچه بهتری از تلاش آن‌ها داشته باشیم.